1985'de Istanbul'da dogdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı.2008 yılında İstanbul Kültür üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden mezun oldu. 

Ögrenciliği döneminde çeşitli ulusal ve uluslararası proje yarışmalarına katıldı. Bu projelerinden bazıları mimari dergilerde yayınlandı. 2005-2007 yıllarında çeşitli  şantiye , ofis ortamlarında bulundu; deneyim ve gelişimine katkı sağladı.Çesitli konularda katıldıgı  yarısmaların , uygulamaların yanısıra, iç mekan düzenleme ve mobilya tasarım çalısmalarında faal olarak yer aldi. 2008'de rol aldıgı tasarım , uygulama ve projelerin birikimiyle bir marka olmak amacıyla CD Mimarlık İnşaat San. Ve tic. Ltd. Şti kurdu.

2008 - 2009'de İstanbul Kültür üniversitesi’nde mimari tasarım üstüne yüksek lisans çalısması yaptı bitirmedi fakat akademik bağlantılarını sürdürdü.Demirsoy kendi tasarım atölyesi bünyesinde büyük ve küçük ölçekte çok sayıda tasarım ve uygulama projesine imza atti.Çalısmalarına 2008’den bu yana kurucusu olduğu CD Mimarlık İnşaat San. Ve tic. Ltd. Şti'de devam etmektedir.